November 7 Ünnep, Thm-Bj-00176 - November 7-I Ünnepség A Szekszárdi Totév Vállalatnál Az 1970-Es Években - ­Ünnepek - Belpolitika - Vidéki Magyarország 1950-1990 - Terror Háza Fotó

1917. február 23-án (március 7-én) az első világháború tragikus történései, a katonai összeomlás, a nép és a katonák elégedetlensége hatására Oroszországban polgári demokratikus forradalom tört ki. Megszűnt az orosz állam A felkelés először a mezőgazdasági dolgozók körében terjedt, ezután borította el az akkor fővárosnak számító Szentpétervárt. Az utcára vonuló tömegben szinte minden társadalmi csoport képviseltette magát, ráadásul a lázadás leverésére küldött hadsereg is felkelt a cár ellen. A forradalom tanulságait levonva, az utolsó Romanov, II. Miklós (ur. 1894–1917) március 15-én – hosszas rábeszélés hatására – lemondott trónjáról. Mint azt az Oroszországgal foglalkozó tekintélyes történész, Richard Pipes is leírja: II. Miklós lemondásával gyakorlatilag "megszűnt az orosz állam". A cár távozásával keletkezett óriási közjogi-hatalmi űrt nem volt képes betölteni a megalakuló Ideiglenes Kormány, melynek élére távozásakor az uralkodó kinevezte a kormány elnökének Georgij Lvov herceget.

Így ünnepelte Magyarország a szovjetek forradalmát - Blikk

Ez év elején, a téli időszakban, a Vörös Hadsereg komoly csapásokat mért a német fasiszta haderőkre. A németek Moszkva elleni támadását visszaverve, kezébe vette a kezdeményezést, ellentámadásba ment át és visszakergette a német csapatokat nyugatra, miközben országunk egész sor területét felszabadította a német rabság alól. Ilymódon a Vörös Hadsereg megmutatta, hogy bizonyos kedvező körülmények között le tudja győzni a német fasiszta haderőket. Nyáron azonban az arcvonal helyzete rosszabbra fordult. A németek és szövetségeseik, az európai második arcvonal hiányát kihasználva, összesöpörték minden tartalékukat, ukrajnai arcvonalunkra vetették és áttörték arcvonalunkat. A német fasiszta haderőknek, óriási veszteségek árán, sikerült délen előrenyomulniok és veszélyes helyzetbe hozniok Sztálingrádot, a Fekete-tenger partvidékét, Groznüjt és a Kaukázusontúlhoz vezető utakat. Igaz, a Vörös Hadsereg szívóssága és vitézsége felborította a németeknek azt a tervét, hogy Moszkvát keletről megkerüljék és hátulról mérjenek csapást országunk fővárosára.

Ünnepelni (emlékezni) inkább november negyedikére szoktunk, arra a borzalmas napra, amikor a szovjet hadsereg – nem szégyellt technikai és emberi túlerővel – rátámadt Magyarországra, és elvette tőle az október 23. utáni szűk két hét bontakozó reménységét. Persze, akik november hetedikét ünnepelték (szívük őszinte dobbanásával), azok nyilván ezt a napot is számon tartották. Mint olyan dátumot, amely biztosította számukra, hogy továbbra is ünnepelhessék november hetedikét. Nekik a nemzetközi kommunizmus – és hadd ne egyszerűsítsem le a kérdést a személyes boldogulásukra! – ügye fontosabb volt minden másnál. Haza – ez a szó feltehetően nem jelentett semmit a fogalomrendszerükben; és a szabadságról is máshogy gondolkoztak. Lehet-e valaha is megértés közöttük és miközöttünk? (Ez a "mi" ebben az esetben nagyon tágan van körülkarikázva; szinte azt mondanám: azokat értem rajta, akik nem a bolsevik "forradalom" napját tartják – tartották – legnagyobb ünnepüknek. ) Óvatosan szeretnék fogalmazni, s nem a "gyűlöletbeszéd" ellen készülő jogi paragrafusok miatt, s nem is egyszerűen "méltányosságból" (s talán – még?

Ha nem lett volna november 7. -ei forradalom, olyan gyorsa gyarmati eladósodottság lett volna, mint amit ma megélü gondolok, hogy hogyan emlékeztetek meg a régi időkről? Milyen emlékek vannak benned a majálisokról, az akkori dolgokról? 5/22 anonim válasza:Május elseje; hideg virsli, meleg sör. 19:00Hasznos számodra ez a válasz? 6/22 anonim válasza:Irod:"az ünnep hangulata a majális mélyen él "Remelem nem irok semmi meglepot kedves kerdezo, de a majalis a tavasszal szokott lenni nem novemberbenAztan a regi rendszer ota lehet hogy valtoztak a dolgok:)2015. 19:15Hasznos számodra ez a válasz? 7/22 anonim válasza:7%Akinek ez nem ünnep, az rohadt kapitalista, aki ellen harcolni kell! 2015. 20:03Hasznos számodra ez a válasz? 8/22 anonim válasza:Kedves kérdező, a majális, a virsli, stb. az május 1-jéhez tartozik, ami a mai napig van. Annyi a különbség, hogy nincs felvonulás és nem kötelező rajta részt venni, mint régen. De rengeteg május 1-jei program és majális van manapság is. Mindenki azon vesz részt, amelyiken akar, önszántából:)Ennek semmi köze november 7-éhez.

Olyan fontos ünnep volt ez, hogy még teret is elneveztek róla. Igen, ez az Oktogon. 1950 és 1988 között az elvtársak minden évben megkoszorúzták a hozzájuk legközelebb eső Lenin-szobrot, vagy valamilyen szobrot, vagy dolgot, aminek köze volt a Szovjetunióhoz. A legfőbb Lenin-szobrot a Felvonulási téren csak a legfontosabb elvtársak koszorúzhatták meg. Sajnos erről nem találtam fotót, de valami ilyesmi volt a hangulat. Egyébként furcsa dolgok is történtek a Felvonulási téren, ez a fotó például 1965-ben készült a Lenin-szobor előterében. Kicsit elkalandoztam. Tehát. Ez egy olyan fontos ünnep volt, hogy lett egy November 7-e erőmű Inotán. Dicső napok voltak ezek, kedves gyerekek! Azért ne szomorkodjatok, hogy nem éltetek akkor, vagy nem emlékeztek rá, mert ez az egész sokkal szánalmasabb volt, mint hinnétek. Hét fotót ígértem a címben vagyis, adós vagyok még eggyel, de nem akarok még egy bohóc politikust iderakni vagy valami pártgyűlést, inkább jöjjön egy csaj nagy mellekkel. Boldog November 7-ét, kedves gyerekek!

Olykor a templom- vagy az elöljárók háza elé, esetleg a falu főterére került a közösségi májusfa, amelyet később zenés-táncos mulatság keretében kidöntöttek, "kitáncoltak". 5. kép: Közösségi májusfa Dörgicsén, a falu központjában 1977-ben A magyarországi szocializmus időszakában a szervezett állami ünneppel párhuzamosan a májusfához kapcsolódó helyi szokások is megmaradtak, sőt a közösségi májusfaállítás több helyen a május elsejei programok fontos részévé vált. 1985. május 1-jén például ez volt a felvezető rendezvény a zalaszentlászlói faluház avatóján: "Májusfa állítással kezdődött kedden délután a Faluház avatási és a Jubileumi Zászló átadási ünnepség Zalaszentlászlón. A helybéli legények ágasfával és létrával emelték a magasba a színes szalagokkal és italokkal díszített fát. Az aktust a közel ezer résztvevő nagy tapssal jutalmazta. Az ünnepségen részt vett dr. Pozsgay Imre, a Hazafias Népfront Országos Tanácsának főtitkára, dr. Karvalits Ferenc, a megyei párt- bizottság első titkára, dr. Káplár Lajos, a megyei tanács elnökhelyettese. "

  • November 7 ünnep full
  • „Előre az 1984. évi népgazdasági terv sikeres megvalósításáért!” – SKANZENBLOG
  • János kórház gyógytorna
  • Bolsevik puccs Pétervárott: 104 éve bukott el Oroszország
  • November 7 ünnepe
  • ᐅ Nyitva tartások Csavar szaküzlet | Füredi utca 114., 7400 Kaposvár
  • Online Filmek - G-Portál
  • Doterra indiai citromfuű spa
  • Jeles napok - November
  • Caput medusae jelentése

November 7 unep.ch

november 7 ünnep 2016

Az iskolai rendezvények ideológiailag megfelelő tartalmáról a közoktatásért felelős minisztérium gondoskodott, az egyes üzemekben pedig szintén közös ünnepség keretében emlékeztek meg az évfordulóról. Szokássá vált az is, hogy az üzemekben november 7-én osszanak jutalmakat, a rossz nyelvek szerint azért, hogy a dolgozók érdekeltek legyenek a Magyarországhoz nemigen kapcsolódó októberi forradalom megünneplésében. Ideológiai nevelés és történelmi ismeretterjesztés Az ünneplés ezen formái 1956 után is megmaradtak, egy 1975-ös könyvecske, a Társadalmi, nemzeti, mozgalmi ünnepség a vállalatnál című, kimondott tanácsokkal látja el az egyes üzemekben a szakszervezeti kulturális, agitációs és propagandafelelőst vagy bizalmit azzal kapcsolatban, hogy miként érdemes a helyi szintű ünnepségeket megtartani. A könyv szerint az ünnepségeknek kettős célja van: "egyrészt újabb ismeretekkel kell gyarapítani a dolgozókat, másrészt nevelő, meggyőző, agitatív hatást kell elérni". Ennek érdekében személyessé kell tenni a megemlékezéseket, hogy a dolgozók érezzék, "ők is részesei ennek az örökségnek, hagyománynak".

Holló Miklós 2010. 11. 07. 00:00Harmincnyolc évig volt állami ünnep Magyarországon november 7-e, amelyen a "Nagy Októberi Szocialista Forradalom" győzelmét ünnepelték. Ma már azt is tudjuk, hogy a legtöbb dolog nem úgy történt, ahogy évtizedeken át tanítottávember 7-én évtizedeken át az 1917-es bolsevik hatalomátvételt, hivatalos elnevezéssel a Nagy Októberi Szocialista Forradalmat ünnepelte az ország. 1917. november 7-én, az Oroszországban, az akkor használt julián naptár szerint október 25-én, lezajlott a "forradalmi" eseménysor, a bolsevikok megdöntötték az ideiglenes kormányt. A hatlomátvétel következtében megalakult az első szovjet kormány, a Népbiztosok Tanácsa, amely forradalmi rendelkezéseket már biztosra vehető, hogy semmi sem úgy történt, ahogy évtizedeken át tanították. Nemcsak az Auróra cirkáló ágyúi nem dördültek el 1917-ben, hanem a téli palotát sem ostromolták vember 7-ét Magyarországon 1950-ben nyilvánították ünneppé, és 1988-ban volt állami ünnep utoljára. 1950-ben vette fel Lenin nevét a Nagykörút egy szakasza, az ünnepi dátumét pedig az Oktogon.

november 7 ünnep 2017

HónapNapOrszágNemzeti ünnep Januá forradalom győzelmének évfordulója JanuáudánA függetlenség napja (1956) JanuálesztinaPalesztin nemzeti nap JanuáyiptomNemzeti Ünnep JanuásztráliaAusztrália napja Januá köztársaság napja Februá LankaA függetlenség napja Február6. Új-ZélandWaitangi nap (Új-Zéland nemzeti ünnepe) 1840 FebruáenadaA függetlenség napja FebruáánAz iszlám forradalom győzelmének évfordulója FebruáerbiaÁllamiság Napja FebruátvániaNemzeti Ünnep Február17. Koszovói KöztársaságA függetlenség napja FebruámbiaA függetlenség napja Február23. JapánŐcsászári felsége Naruhito születésnapja Februá Darussalam ÁllamNemzeti ünnep Február24. ÉsztországA függetlenség napja (1918) Február25. KuvaitNemzeti ünnep Február26. KuvaitA felszabadulás napja Március3. BulgáriaNemzeti ünnep MáánaA függetlenség napja - 1957. MátvániaA függetlenség napja Máentszék Apostoli NunciatúraFerenc pápa megválasztásának napja Március17. ÍrországSzt. Patrick napja Március20. TunéziaA függetlenség kikiáltásának napja MákisztánNemzeti ünnep Március25.

Az új kormány miniszterei elsősorban a kadetok (alkotmányos demokraták) és az oktobristák (alkotmányos monarchisták) soraiból kerültek ki. A sokféle ellentéttől szabdalt társadalom demokratikus irányítására erős, többségi kormányra lett volna szükség. Erre azonban az Ideiglenes Kormány saját belső ellentétei miatt is alkalmatlan volt. Az új kormánynak ugyanis jóval kevesebb volt a tényleges hatalma, mint a munkások, parasztok, katonák és matrózok közvetlenül választott tanácsainak (szovjetek), amelyek a városokban, gyárakban és laktanyákban működtek. Az útmutatás számukra a petrográdi (pétervári) szovjettől érkezett, akik nem támogatták az Ideiglenes Kormányt. Reprodukció II. Miklós cárról /1868-1918/. Nyikolaj Alekszandrovics 1894-ben lett cár. 1917-ben lemondatták, 1918-ban, családjának összes tagjával együtt, egy brutális mészárlás során őt is kivégezték (MTI/CP/Reprodukció) Elindul egy vasúti szerelvény Lenin ugyanolyan szörnyeteg volt, mint Sztálin, sőt bizonyos tekintetben rosszabb, cinikusabb volt nála.

Monday, 28 November 2022